Czy mam się czego obawiać w związku z moim udziałem w wyborach samorządowych 2018?

Ulotki Renata Szczepanik wybory samorządowe Jaworzno 2018

Naprawdę nie wiem co mam sądzić. Większość moich koleżanek, kolegów i znajomych zadaje mi pytanie, czy nie boję się startować w wyborach do rady miejskiej. Pytam: dlaczego mam się bać? Oni odpowiadają, że Koalicja Obywatelska, z której startuję, to opozycja do PISu. Swoją drogą Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto jest stronnikiem Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat na prezydenta miasta Jaworzna został właśnie poparty przez to ugrupowanie polityczne.

Argumentują, że nauczyciel to funkcjonariusz publiczny, który w dużym stopniu zależy od dyrektora szkoły. Dyrektor zaś od Wydziału Edukacji, a ten z kolei wypełnia wolę prezydenta miasta.

Bronię się, że jestem solidnym nauczycielem, przytaczając argumenty, że w tym roku moi uczniowie mieli najlepsze wyniki matur z geografii w mieście oraz że często wybierają mój przedmiot na maturze. Chwalą mnie za zaangażowanie i nowoczesne metody pracy.

Na co oni, że to nie ma większego znaczenia. Jak dyrektor dostanie polecenie z góry, to może wyrządzić mi krzywdę. Pytam dlaczego? Przecież nauczyciel może mieć własne poglądy polityczne. To mrzonka mówią. PIS zagarnął już wiele dziedzin życia społecznego i gospodarczego, i nie zawraca sobie głowy standardami, czy wolnością poglądów.

Czy sądzicie, że jest się czego bać? Zapraszam do dyskusji na moich fanpage: https://www.facebook.com/RenataSzczepanikJaworzno/