Pojemnik, woreczki, rękawiczki. Tak poprawimy przestrzeń publiczną

pies na trawie

Ostatni weekend spędziłam w Szczyrku. Zauważyłam pojemniki na śmieci jakich w Jaworznie nie ma. Zielony kubeł z naklejką i hasłem: „posprzątaj po swoim psie” . Nad nim skrzynka z woreczkami na psie odchody.

Szczyrk ma około 6 tysięcy stałych mieszkańców. Co roku odwiedzają go setki tysięcy turystów, także z psami. Ale tam zwierzęce odchody to nie problem. Włodarze tak małego miasta mają pomysł jak ten problem rozwiązać: postawili zielone pojemniki ze skrzyneczkami z woreczkami na psie odchody. W Jaworznie nie ma takich pojemników, szczególnie w parkach i na terenach zielonych, gdzie mieszkańcy spacerują z psami.

Myślę, że ich właściciele chętnie posprzątaliby po swoich pupilach, gdyby w pobliżu były odpowiednie pojemniki z woreczkami. Jest to europejskie rozwiązanie, które jeszcze nie trafiło do Jaworzna, a trafiło do Szczyrku. Instalacja takich pojemników nie jest chyba tak kosztowna, skoro stać na to inne, mniejsze miasta. A wszystko po to, by poprawić estetykę przestrzeni publicznej, ale również promować dobre nawyki wśród właścicieli i opiekunów psów.

 

Gotowy projekt dla Jaworzna. Popieram!

pojemnik na psie odchody - pomysł dla Jaworzna