Rodzinny Park Rozrywki w Geosferze. Pomysł Pawła Bańkowskiego

Rodzinny Park Rozrywki wraz z kompleksem kąpielisk w Geosferze w Jaworznie

Paweł Bańkowski, kandydat na Prezydenta Jaworzna, w swoim programie wyborczym proponuje utworzenie Rodzinnego Parku Rozrywki wraz z kompleksem kąpielisk w Geosferze.

„Olbrzymi, niezagospodarowany dziś teren, daje możliwość umiejscowienia w jednym miejscu, oprócz basenów, m.in. strefy dla rodzin z dziećmi, parku linowego, toru saneczkowego, mini-zoo czy kina plenerowego. Istniejące zalesienie osłoni nawet najmłodsze pociechy przed promieniami słońca. Całość została zaplanowana w taki sposób, by była możliwość korzystania z tego miejsca przez cały rok. Dopełnieniem wszystkiego będzie nadzwyczajna panorama otaczającego kompleks kamieniołomu” – napisał Paweł Bańkowski.

W Bukownie czy w Mysłowicach od lat z powodzeniem istnieją kompleksy basenów i jaworznianie chętnie z nich korzystają. Pora chyba by Jaworzno miało własne letnie kąpielisko.

To świetny pomysł. Miastu potrzeba kolejnych miejsc rozrywki i rekreacji. Myślę, że byłoby fajnie, gdyby w Geosferze udało się także zbudować amfiteatr. Wyobrażacie sobie koncerty pod gołym niebem, gdy dźwięk odbija się od skał? Może udało by się zaprosić Basię Trzetrzelewską na otwarcie amfiteatru?

Taki jest na przykład w Kielcach – Amfiteatr Kadzielnia. Miejsce to jest znane w całej Polsce, bo odbywają się tam transmitowane przez różne telewizje przeglądy kabaretowe i festiwale muzyczne.

Pomysł Pawła Bańkowskiego na Rodzinny Park Rozrywki w Geosferze może przysłużyć się promocji miasta w kraju. Na pewno jako radna będę za tym projektem.