Uczciwość ponad wszystko

Apel o uczciwą rywalizację podczas wyborów samorządowych w Jaworznie

Podczas roznoszenia ulotek po okręgu wyborczym nr 2, z którego kandyduję na radną miasta Jaworzna, kilkanaście osób zwróciło mi uwagę na brak billboardów i plakatów Koalicji Obywatelskiej. Moi rozmówcy podkreślali, że kandydaci z ramienia PISu i JMM są praktycznie wszędzie: na przystankach, na przychodniach, na miejskich metalowych latarniach, a nawet na betonowych słupach Tauronu.

Z informacji jakie posiadam, wiaty przystankowe zostały zarezerwowane dużo wcześniej przez te komitety. Nam przydzielono przystanki na peryferiach miasta. Słupy betonowe Tauronu w centrum Jaworzna są bardzo drogie, dlatego pozostały nam tylko miejsca na miejskich latarniach metalowych oraz słupach i tablicach ogłoszeniowych. W tym jednak problem, że i na nich plakaty często są niszczone, a także zrzucane lub zaklejane.

Myślę, że społeczeństwo powinno mieć równy dostęp do informacji o kandydaturach, dlatego na słupach ogłoszeniowych zawsze zostawiam miejsce innym kandydatom. Mimo to moje plakaty są często zaklejane przez te same osoby.

Nigdy nie niszczyłam i nie wyrzucałam ulotek moich konkurentów, a wiem, że wiele z moich materiałów reklamowych znalazło się w koszach lub na ziemi. Podobny los spotyka też plakaty oraz ulotki moich kolegów i koleżanek z Koalicji Obywatelskiej.

Mimo to nie zmienię swojego stanowiska w tej kwestii. W dalszym ciągu będę uczciwie rywalizować o mandat radnej miasta Jaworzna. Wierzę, że uczciwość zwycięży.