Większy Jaworznicki Budżet Obywatelski

Huśtawka na placu zabaw w Jaworznie

W budżecie Jaworzna na 2018 rok zaplanowano 486,2 mln zł wpływów i 519,2 mln zł wydatków. W tym roku władze miasta przeznaczyły na JBO (Jaworznicki Budżet Obywatelski) 2,7 mln zł, co stanowi zaledwie 0,56% dochodów miasta.

Moim zdaniem mieszkańcy powinni mieć większy wpływ na zmiany w przestrzeni publicznej w swoim najbliższym otoczeniu. Zrealizowane do tej pory projekty w ramach JBO pokazują, że Jaworznianie mają dobre pomysły. Place zabaw, boiska, oświetlenie parkowe i kamery monitoringu, pikniki naukowe oraz parkingi – to tylko niektóre projekty zgłoszone przez mieszkańców.

Myślę, że nasze miasto stać na to, by zwiększyć Jaworznicki Budżet Obywatelski do 1% dochodów. Mieszkańcy mogliby wtedy zdecydować, na co przeznaczyć prawie 5 mln złotych.

Wspomniany wyżej projekt jest jednym z głównych elementów mojego programu wyborczego na lata 2018-2023. Dlatego jako radna będę dążyć do zwiększenia budżetu obywatelskiego, by miasto zmieniało się tak, jak życzą sobie tego jego mieszkańcy.

Szanowni Państwo, to od Was będzie zależeć, czy ten pomysł uda się zrealizować. Żeby tak się stało, potrzebuję Państwa wsparcia w nadchodzących wyborach 21 października 2018 r.